دانشجویان بااستعداد را بورسیه می‌کنیم

افراد آنلاین

ما 110 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال های ما در شبکه های اجتماعی

دانشجویان بااستعداد را بورسیه می‌کنیم

دوشنبه, 14 فروردين 1396 ساعت 10:10 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

زحمات دکتر میرزاده قابل تحسین است/دانشجویان بااستعداد را بورسیه می‌کنیم

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی بر توسعه پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی و جذب نخبگان تاکید کرد. او فعالیت‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را قابل تحسین دانست.

دکتر علی اکبر ولایتی به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای مدیریت این مجموعه تاکنون فعالیت‎های بسیار خوبی انجام داده‌اند. به عقیده من، ایشان فردی منظم و پرکار هستند.

او ادامه داد: من در این مدت کوتاهی که در دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کردم شاهد فعالیت‎ها و تلاش‎های آقای میرزاده برای ارتقاء و پیشرفت این دانشگاه بودم. بنابراین زحمات ایشان قابل تقدیر و تحسین است.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود به بودجه سال 96 دانشگاه آزاد اسلامی برای بخش پژوهش اشاره کرد و افزود: بودجه سال 96 در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به اتفاق آرا تصویب شد. حدود 12درصد از بودجه، به پژوهش اختصاص داده شد و این پژوهش دارای ابعاد مختلفی نیز هست.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طرح‎های دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاه‌های آزاد اسلامی باید مبتنی بر پژوهش‌های کاربردمحور باشند، یعنی پژوهش صرفا برای انجام شدن یا تبدیل به یک مقاله صورت نگیرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی بر انجام پژوهش‌های مفید برای جامعه و کشور تاکید کرد و گفت:‌ با وزارتخانه‌های صنعت، نفت، بهداشت، ارتباطات و سازمان‌های دیگر که به فناوری نیاز دارند مشورت‌هایی صورت گرفته است و ما با آن‌ها در بخش فناوری مذاکره خواهیم کرد. بنابراین نیازمندی‌هایی که در حوزه فناوری وجود دارند عناوین پژوهشی ما را تشکیل می‌‏دهند.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پژوهش‌ها هدفمند و هدایت خواهند شد و این اولین باری است که چنین درصد بالایی از بودجه در یک مرکز دانشگاهی آن هم به ابعاد وسیع دانشگاه آزاد اسلامی صرف پژوهش می‎شود.

او افزود:نظارت کاملی را در بخش پژوهش انجام می‌دهیم تا درصد اختصاص یافته به پژوهش محقق شود. البته بخشی از پژوهش صرف اعطای بورسیه به دانشجویان با استعداد و بانبوغ می‎شود تا کادرسازی خوبی برای دانشگاه ایجاد شود، یعنی در آینده اساتید دانشگاه آزاد اسلامی از بین نوابغ و کسانی که صاحب استعدادهای فوق‌العاده در رشته‌های مختلف هستند انتخاب می‎شوند.

دکتر ولایتی گفت: ما از زمان دانشجویی چنین افرادی را بورسیه می‏‌کنیم. این رویکرد اقدامی چندمنظوره به حساب می‎آید یعنی به‌طور غیرمستقیم مانع از جذب نخبگان ایرانی به وسیله سفارتخانه‌های خارجی می‎شویم.

او نخبگان را مهترین ثروت کشور دانست و افزود: آینده ایران را نخبگان و افراد بااستعداد می‎سازند. بنابراین امیدواریم که دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه پژوهش محوری، پژوهش کاربردمحور و جذب نوابغ، الگویی برای دیگر دانشگاه‌ها شود.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به یکی از فرمایشات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان بارها فرموده‎اند که اقتصاد دانش‌محور، مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی به حساب می‎آید؛ یعنی اقتصاد مبتنی بر دانش بومی، ما را از بیگانگان بی‌نیاز می‌کند و این امر باعث بی‌اثری تحریم‌ها هم خواهد شد.

دکتر ولایتی در پایان تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید در ارتقای جایگاه ایران در منطقه و جهان نقشی بی‌بدیل داشته و نقش‌آفرین باشد. ما باید در بخش دانش و فناوری تا سال 1404 قدرت اول منطقه باشیم.

 

خواندن : 1666 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 • ایمیل دانشگاه

   

  روابط عمومی:     

  حوزه ریاست:     

 • آدرس دانشگاه

  استان یزد،  شهرستان خاتم

  هرات، خیابان شهید بهشتی

  کد پستی:                   15677-89881

 • تلفن های دانشگاه

  آموزش:                 32570444-035

  مالی:                     32570445-035

  فکس:                    32571600-035