نویسنده

برگزاری کلاسهای تئوری به صورت مجازی

به اطلاع دانشجويان محترم می‌رساند كلاس‌های تئوری به صورت مجازی تشکیل می‌شود.

کلیه همکاران، دانشجویان و خانواد ههای محترمشان می توانند پیشنهادات، انتقادات و گزارشات خود را از را ههای ارتباطی زیر با دفتر بازرسی ویژه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کنند.

سپاسگزار شما هستیم و مشتاق دریافت نظراتتان.


راه های ارتباطی
ایمیل:
نمابر و تلفن: 71400195 - 021
صندوق پستی: 1194 - 19615

 

براساس اعلام مرکز جهانی رتبه بندی دانشگاه ها:

دانشگاه آزاد اسلامی برترین دانشگاه ایران شد

دانشگاه آزاد اسلامی ایران با رتبه جهانی 75.3 برترین دانشگاه ایران در رتبه‌بندی 2019-2018 مرکز CWUR قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر جعفر مهراد گفت: مرکز رتبه‌بندی دانشگاه های جهانCWUR (Center for World University Ranking) که دفتر مرکزی آن در امارات متحده عربی است، نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را منتشر کرد.

وی افزود: این رتبه‌بندی که از سال ۲۰۱۲ منتشر می شود، رتبه هزار دانشگاه برتر جهان را بر اساس ۷ شاخص گزارش می کند.

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام خاطرنشان کرد: این مرکز در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ ، دانشگاه‌های ۶۲ کشور جهان را بررسی کرد که ایران در این رتبه بندی دارای ۱۲ دانشگاه برتر است که به جز دانشگاه آزاد اسلامی ایران و دو دانشگاه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بقیه تقریباً همان دانشگاه‌های برتر کشور به شمار می روند.

دکتر مهراد ادامه داد: رتبه دانشگاه های ایران به ترتیب و با ذکر رتبه جهانی شامل دانشگاه آزاد اسلامی ایران با رتبه جهانی ۳۷۱، دانشگاه تهران با رتبه ۴۶۱، علوم پزشکی تهران با رتبه ۵۴۷، صنعتی شریف با رتبه ۵۹۲، صنعتی اصفهان با رتبه ۶۴۲، صنعتی امیرکبیر با رتبه ۶۸۹، تربیت مدرس با رتبه ۵۷۶، علم و صنعت ایران با رتبه ۷۶۰، دانشگاه شیراز با رتبه ۸۵۷، فردوسی مشهد با رتبه ۸۷۲، علوم پزشکی شهید بهشتی با رتبه ۹۶۶ و دانشگاه شهید بهشتی با رتبه ۹۹۲ است.

وی تأکید کرد: رتبه‌بندی CWUR از ۷ شاخص کیفیت آموزش براساس کسب جوایز بین‌المللی توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه با وزن ۱۵درصد، استخدام بر اساس تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه دارای سمت های اجرایی در شرکت های بزرگ با وزن ۱۵درصد، کیفیت اعضای هیات علمی بر اساس کسب جوایز بین‌المللی با وزن ۱۵درصد، برون‌دادهای علمی بر اساس کل تعداد مقالات علمی با وزن ۱۵درصد، کیفیت انتشارات بر اساس تعداد مقالات پژوهشی در مجلات بسیار معتبر بین‌المللی با وزن ۱۵درصد، تأثیر بر اساس تعداد مقالات چاپ‌شده در نشریاتی با تأثیر بالا با وزن ۱۵درصد و استناد بر اساس تعداد مقالات پراستناد با وزن ۱۰درصد استفاده می کند.

بنیانگذار پایگاه استنادی جهان اسلام گفت: در مجموع از میان ۵۷ کشور اسلامی، تنها نام دانشگاه‌های ۹ کشور اسلامی در بین هزار دانشگاه برتر جهان مشاهده می‌شود. در رتبه‌بندی CWUR ترکیه دارای ۱۲ دانشگاه، مالزی ۵ دانشگاه، مصر و عربستان سعودی هرکدام ۴ دانشگاه، پاکستان ۳ دانشگاه و لبنان و نیجریه و تونس هرکدام دارای یک دانشگاه برتر در جمع هزار دانشگاه ممتاز جهان هستند.

وی تاکید کرد: 10 دانشگاه نخست این نظام رتبه‌بندی شامل دانشگاه هاروارد با کل امتیاز ۱۰۰، استنفورد 96.7 ام.آی.تی 96.1، کمبریج ۹۴، آکسفورد 93.2، برکلی 92.5، پرینستون 91.9، کلمبیا 91.4، انستیتو فناوری کالیفرنیا ۹۱ و دانشگاه شیکاگو99.6 است.

دکتر مهراد با بیان اینکه امتیازاتی که ۱۲ دانشگاه ایرانی در شاخص‌های ۷ گانه بدست آورده‌اند، عمدتاً مربوط به شاخص‌های استخدام، برونداد های علمی، کیفیت انتشارات، تاثیر و استناد است، گفت: امتیازهای ۱۲ دانشگاه برتر جمهوری اسلامی ایران در رتبه‌بندی CWUR در دامنه ای بین 75.3 دانشگاه آزاد اسلامی ایران و 69.8 دانشگاه شهید بهشتی قرار دارد.

 • ایمیل دانشگاه

   

  روابط عمومی:     

  حوزه ریاست:     

 • آدرس دانشگاه

  استان یزد،  شهرستان خاتم

  هرات، خیابان شهید بهشتی

  کد پستی:                   15677-89881

 • تلفن های دانشگاه

  آموزش:                 32570444-035

  مالی:                     32570445-035

  فکس:                    32571600-035